۶ کلانشهر کشور از بنزین یورو ۴ استفاده می‌کنند

مسعود زندی، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار شانا، به عرضه بنزین یورو۴ در ۶ کلانشهر کشور اشاره کرد و گفت: استانداردسازی سوخت موضوعی است که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری وزارت نفت دنبال می‌شود که خوشبختانه هم اکنون ۶ کلانشهر کشور از بنزین منطبق با استاندارد یورو۴ استفاده می‌کنند.

وی افزود: با همکاری وزارت نفت می‌توانیم شرایطی را مهیا کنیم تا تمام شهرهای کشور از بنزین استاندارد استفاده کنند.

زندی با بیان این که یک ارتباط مستقیم بین سوخت استاندارد و کیفیت خودروها وجود دارد، تصریح کرد: خودروهایی که با تکنولوژی و استاندارد بالا تولید می‌شوند باید از سوخت با کیفیت نیز استفاده کنند که این امر مستلزم آن است که در کشور سوخت منطبق با استاندارد یورو۴ تولید و توزیع شود که این مهم انجام شده است.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به برنامه های کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: برنامه های کاهش آلودگی هوا دارای ۹ محور و ۳۵ برنامه است که همچنان سرفصلها و برنامه های آن پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: استانداردسازی سوخت و خودرو، یکپارچه سازی مراکز معاینه فنی خودروها، تسریع در خروج و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و آلاینده، توسعه حمل و نقل عمومی و تعویض به موقع کاتالیست خودروها بویژه در مورد وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارند.

در تاريخ : ۱۹ خرداد , ۱۳۹۴
بالا