۲۳ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و ۳۵ میلیون لیتر گازوییل یورو ۴ توزیع می شود

شایان ذکر است، در میانه سال ۱۳۹۲  فقط ۲/۱۳ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه اراک تولید شده که به صورت مخلوط با دیگر بنزینهای تولیدی توزیع می شد در حالی که در حال حاضر ۱۷.۵۷ میلیون لیتر بنزین (۱۴.۵۷ میلیون لیتر اراک، دو میلیون لیتر اصفهان، یک میلیون لیتر تبریز) تولید و به صورت مخلوط نشده توزیع می شود.

همچنین در میانه سال ۱۳۹۲ نفت و گاز یورو ۴ تولید پالایشگاههای اراک و تهران به صورت مخلوط شده با دیگر نفت و گاز ها توزیع می شده که در حال حاضر میزان ۲۴ میلیون لیتر نفت و گاز یورو ۴ در کلانشهرها توزیع می شود که تا پایان سال این میزان به ۳۵ میلیون لیتر افزایش می یابد.

لازم به تاکید است که دریافت هرگونه حلالهای صنعتی تولیدی واحدهای پتروشیمی به عنوان اکتان افزا و پترو بنزین از اردیبهشت سال ۹۳ زودتر از زمان مورد نظر به صورت کامل قطع شده است.

با توجه به مصوبه هیئت محترم دولت دهم مقرر بوده است از ۱/۱/۱۳۹۱ در ۸ کلانشهر در معرض آلودگی، بنزین یورو ۴ توزیع شود که باوجود در سرویس آمدن واحد تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از نیمه دوم سال ۹۱ ، بنزین ارسالی از پالایشگاه فوق با دیگر بنزینها در انبار ری مخلوط ، توزیع ومصرف شده است و عملاً هیچگونه بنزین یورو ۴ در کشور توزیع نشده است . با انجام تغییرات مدیریتی در مجموعه پالایش و پخش  پس از روی کار آمدن دولت محترم یازدهم،  برنامه ریزی عملیاتی کردن مصوبات قبلی در دستور کار قرار گرفته و اقدامات اصلاحی و عملیاتی به شرح زیر صورت گرفته است.

توزیع کامل بنزین و گازوییل یورو ۴ در کلانشهرهای تهران، اراک و کرج از فروردین ماه سال ۹۳ انجام شده است.

- تولید بنزین یورو ۴ از اواسط مردادماه ۹۳ در پالایشگاه تبریز به میزان حدود یک میلیون لیتر در روز شروع و در شهر تبریز توزیع شده است.
- توزیع گازوییل یورو ۴ از اواسط مردادماه ۹۳ و زودتر از برنامه در شهر مشهد شروع و در حال تکمیل  است . توزیع بنزین یورو ۴ از آذر ماه در شهر مشهد شروع و در حال تکمیل  است.

- تولید بنزین یورو ۴ با استفاده از تمهیدات نرم افزاری به میزان ۲ میلیون لیتر در روز در پالایشگاه اصفهان انجام و توزیع آن در شهر اصفهان از اواخر مهرماه ۹۳ شروع و در حال حاضر اصفهان تحت پوشش کامل بنزین یورو۴ است.

- هم اکنون در مجموع ۱۷.۵۷ میلیون لیتر در روز بنزین یورو ۴ و ۲۴ میلیون لیتر گازوییل یورو ۴ تولید و توزیع می شود.

- برنامه ریزیهای مورد نیاز برای اجرایی شدن توزیع بنزین و گازوییل یورو ۴ در دیگر کلانشهرها در دست اقدام است.

- طرحهای ارتقای کیفی فرآورده جهت تکمیل توزیع در کلانشهرها در وهله نخست و گسترش به کل کشور در پالایشگاهها در دست اقدام است که به تدریج بر اساس برنامه زمانبندی به بهره برداری می رسد.

هم اکنون طرحهای بهینه سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تکمیل و بخشی از طرحهای توسعه ای پالایشگاههای تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس به بهره برداری رسیده است. طرح ارتقای کیفی بنزین پالایشگاه آبادان در خردادماه سال جاری به بهره برداری رسیده و تا پایان تیرماه بنزین یورو ۴ به میزان چهار میلیون لیتر در پالایشگاه یادشده تولید و توزیع خواهد شد. واحد ایزومریزاسیون اصفهان جهت بهبود کیفیت بنزین در نیمه نخست سال ۹۴ و طرحهای توسعه ای پالایشگاه بندرعباس در نیمه  دوم سال ۹۴ بهره برداری خواهد شد.

ابلاغ استاندارد جدید توزیع بنزین یورو ۴ در دولت محترم یازدهم:

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ استاندارد جدید بنزین بویژه در کلانشهرهای در معرض آلودگی مطابق با استاندارد یورو ۴ در هیئت مدیره پالایش و پخش مصوب و اجرایی شد. قبل از آن استاندارد مورد استفاده تلفیقی از استاندارد یورو ۲ و ۳ بوده است . لذا امتزاج بنزین در زمان استفاده از ریفرمیت پتروشیمی براساس استاندارد قبلی صورت می گرفته است.

پس از ابلاغ مصوبه هیأت محترم دولت در اردیبهشت ماه ۹۳ ریفرمیت پتروشیمی ها قطع و برنامه ریزی برای واردات بنزین براساس استاندارد یورو ۴ جهت جایگزینی کمبود تولید و تأمین مصرف به عمل آمده به نحوی که پس از پانزدهم تیرماه ۱۳۹۳ کیفیت همه محموله های بنزین وارداتی تحت نظارت سازمانهای نظارتی و کنترلی مربوطه مطابق استاندارد بنزین یورو ۴ بوده و در موارد معدودی که محموله های مورد تأیید واقع نشده است، بازگردانده شده اند.

لازم به یادآوری است که طرحهای جایگزینی سی ان جی به جای بنزین و طرحهای توسعه ای و افزایش کیفیت محصولات در پالایشگاههای مختلف کشور از جمله طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، اصفهان، تهران و… در دولت محترم  هشتم  آغاز و هم اکنون مصرف روزانه سی ان جی معادل ۲۰ میلیون لیتر بنزین است.

به پیوست جدول مقایسه ای قیمت بنزین وارداتی با هیدرو کربورهای دریافتی از پتروشیمی از نظر گرامیتان می گذرد:

 

جدول جوابیه فارس

در تاريخ : ۲۱ خرداد , ۱۳۹۴
..fewo-ferienwohnung-schwarzwald.de.. Außer bei extrem ruhig, beständigem Wetter, meine Damen sollte nicht http://www.fewo-ferienwohnung-schwarzwald.de/piwik_stats/?cialis-generika-ohne-rezept-kaufen eine Reise versuchen, die Insel, die Menschen besitzen keine Mittel Fremden die sanftere Geschlecht zuvorkommend, die mehr als einem fliegenden Touristen zahlen würde in einem guten günstigen befördert können, das ist das angenehmer fünf-Tonnen-Schiff, von Rosses Point, in der Nähe auch die kürzere Strecke. Sligo, für dreißig Schilling und wenn der Wind Bekanntmachungen über die Geschichte Inis-Muiredaich., die in http://www.fewo-ferienwohnung-schwarzwald.de/piwik_stats/?viagra-jetzt-guenstiger der gesprochenen Sprache seiner Ureinwohner, immer noch in einem sehr frühen Periode Bären Inis Muiredaich in Englisch die Insel Murray wurde mit dem Namen bekannt. Merkwürdigerweise als Col. Holz-Martin wies darauf hin, in seiner wertvollen Geschichte Sligo, die vor kurzem veröffentlicht wurde, erscheint auf einer Karte, gemacht, die Sligo und Donegal Küsten, wie Enishe Humae, oder wer diese Person war, oder wie kam passieren, dass die Ort, um nach ihm genannt wird, wurde noch nicht ermittelt. Der Name war eine gemeinsame eins unter den alten http://www.fewo-ferienwohnung-schwarzwald.de/piwik_stats/?sildenafil-henning-rezeptfrei-kaufen Menschen Erin. ..28.06.2017.. 11
بالا